Юристи Адвокатського об’єднання «Юридична компанія «КАПІТАЛ» домоглися зняття незаконного арешту з банківських рахунків юридичної особи.
Back to top

Юристи Адвокатського об’єднання «Юридична компанія «КАПІТАЛ» домоглися зняття незаконного арешту з банківських рахунків юридичної особи.

У вересні цього року слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва було винесено ухвали про задоволення клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління МВС України про накладення арешту на кошти, які знаходяться на рахунках юридичної особи – клієнта АО «Юридична компанія «КАПІТАЛ». При цьому, клієнт не мав здогадок про арешт коштів на рахунки у банки, оскільки про розгляд питання накладення арешту клієнта не повідомляли.

Тільки через місяць після винесення ухвали про арешт майна директору стало відомо від працівників банку про те, що ними прийнято до виконання вищезазначені ухвали.

Протягом вказаного місяця слідство не здійснювало жодної слідчої дії з клієнтом.

За обґрунтованими зверненнями адвокатів до суду, арешти з коштів, які знаходяться на рахунках клієнта, було знято із найменшою шкодою для інтересів клієнта.

Одночасно звертаємо увагу, що 10.11.2015 року набули чинності зміни до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань накладення арешту на майно ( http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/769-19 ). Зокрема, чітко визначені вимоги до клопотання слідчого чи прокурора про арешт майна, а також визначено коло питань які зобов’язаний враховувати слідчий суддя чи суд під час вирішення питання про арешт майна. Конкретизовано коло осіб які мають право оскаржити судове рішення щодо арешту майна.