ВССУ роз’яснив новий порядок зарахування строку проведеного в СІЗО
Back to top

ВССУ роз’яснив новий порядок зарахування строку проведеного в СІЗО

Законом України «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання», який набрав чинності 24.12.2015 року, було внесення зміни до ст. 72 Кримінального кодексу України, згідно яких у разі засудження особи до позбавлення волі, суд зараховує строк попереднього ув’язнення з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

При цьому, зазначені зміни застосовуються як до осіб при призначенні покарання за наслідками судового розгляду, так і до усіх інших осіб, щодо яких станом на 24.12.2015 року набрав законної сили обвинувальний вирок суду та покарання за яким не відбуто повністю.

Засуджені особи або їх адвокати (захисники) з метою застосування зазначених змін мають право звернутися з відповідним клопотанням до суду, що виніс обвинувальний вирок по відношенню до такої особи.

Детальна позиція щодо застосування положень Закону України від 26.11.2015 року №838-VIII«Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання» висловлена Вищим спеціалізованим судом України в листі від 11.01.2016 року.