fbpx

Обережно: рейдери!

19.10.2020

«Нерухомість, що вам належить, хоч раз була в іпотеці? — запитаю я у вас. — Може статися, що була, але я певний — всі кредити погашені, а моя нерухомість давно не в іпотеці — відповісте ви. Втім, в цій рейдерській схемі це не має жодного значення. У вас можуть відібрати нерухомість за борги, яких не існує, навіть через багато років», — попереджає адвокат, Президент АО «Юридична компанія «Капітал» Тетяна Козаченко.

Практика АО «Юридична компанія «Капітал» свідчить про функціонування в Україні рейдерської схеми із захоплення нерухомості через продаж вже погашених боргів, незаконне відновлення державної реєстрації іпотеки і подальше захоплення об’єктів власності.

На прикладі двох об’єктів в центрі Києва адвокат детально розписує рейдерську схему та дійових осіб цієї схеми в статті для Цензор.нет

«Наприклад, ви вирішили придбати нерухомість, ваші юристи проводять юридичний аудит можливої угоди, де мала місце звичайна історія будь-якої нерухомості: у майна попередньо було декілька власників, кредити і іпотеки всі погашені, в державному реєстрі нерухомого майна жодних обмежень чи заборон, — пише в статті адвокат Тетяна Козаченко. — Нарешті ви — щасливий новий власник нерухомості! Вітаю. І так би залишалось, поки в один момент без вашої волі і відома в державному реєстрі вас як власника не замінять на компанію, про яку Ви раніше ніколи не чули. До вас навіть не постукають у двері, вас просто викинуть, бо ви більше НІХТО у своїй законній власності». 

Завдяки оперативній реакції клієнта, який звернувся до нас, з використанням існуючих законних інструментів протидії злочину проти власності Міністерство юстиції України скасувало шість реєстраційних дій, а також тимчасово заблокувало доступ приватному нотаріусу Юдіку М.А. до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі – Реєстр) на три місяці.

Водночас, як стало відомо, за день до розгляду скарги у Міністерстві рейдери перереєстрували нерухомість ще раз — очевидно, з однією метою — примножити кількість дій, які ускладнять процедури повернення майна власнику.

«Тобто навіть попри досить швидку реакцію Міністерства юстиції і винесення позитивного рішення для потерпілого, власнику майна доведеться звертатися до суду для остаточного захисту свого права власності, розгляд якого невідомо скільки триватиме. Про яку інвестиційну привабливість може йти мова? — коментує Тетяна Козаченко. — Інвестори наймають юридичні компанії для проведення юридичного аудиту, ті все перевіряють і дають висновки щодо прозорості та законності здійснення інвестицій. А потім на сцену виходять колишній державний посадовець 3-го рангу, діючі посадовці ФГВФО, нотаріуси, які мають свідоцтво Мін’юсту і, ставлячи себе над законом, позбавляють інвесторів власності».

На думку адвоката, зупинити ці пограбування інвесторів можна лише об’єднавши зусилля всіх, хто любить і захищає Україну, поважає власність і право рівності всіх перед законом. Справедливе покарання сформованої групи рейдерів має довести, що інвестиції в Україні можуть бути під захистом закону, а справедливість досяжна.

«Злодії повинні отримати реальні строки і бути у в’язниці, а не багатіти на відібраній чужий власності чи грітися в кабінетах влади», — переконана Тетяна Козаченко.

За даними державного реєстру нерухомості, тільки протягом останніх двох тижнів приватний нотаріус Максим Юдін на користь групи Андрія Волкова стягнув в позасудовому порядку понад 35 об’єктів нерухомості, тобто це лише початок. Ми закликаємл усіх, хто стикався з подібними кейсами, повідомляти нам.

АО «Юридична компанія «Капітал» здійснює юридичний захист бізнесу від недружнього поглинання і рейдерських дій.

Тетяна Козаченко,
адвокат,
stopraiderstop@gmail.com