Подарункові сертифікати СІЗО Мін’юсту – чому адвокату не смішно?

30.07.2020

Український Мін’юст запустив пілотний проект, що пропонує подарункові сертифікати на користування послугами платних камер у СІЗО без зазначення часу перебування під вартою.

Тобто у разі здійснення кримінального переслідування щодо фізичної особи та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, людина може «викупити» собі більш-менш притомні умови перебування в СІЗО, поки правоохоронні органи намагатимуться довести її можливу винуватість.

Але одноразові акції з подарунковими сертифікатами не вирішують глобальної проблеми — сказала в коментарі телеканалу РАДА адвокат АО «Юридична компанія «Капітал» Анна Калинчук.

«За звітами та перевірками європейських органів, українські місця несвободи, до яких входять і місця, де особи відбувають покарання (тюрми), і місця попереднього ув’язнення (слідчі ізолятори), прирівняні до місць, де катують людей. Для жвавості слід також нагадати про стан справедливості і пильності українського правосуддя, доброчесність окремих суддів, які власне приймають рішення та поміщають людей в ці місця несвободи, — адвокат Анна Калинчук. — У системі юстиції, тим паче кримінальній, така дискусія недоречна, оскільки Україна стоїть перед величезною кількістю викликів».

Слід нагадати, що левова кількість рішення Європейського суду з прав людини стосується незаконного ув’язнення чи того, що місця і умови утримання у місцях несвободи можна прирівняти до тортур.

«Найбільш цинічним є те, як комунікують цю проблему. Її хочуть перевести на легке сприйняття, але це зовсім не так. У глобальній проблемі не допоможуть одноразові акції з подарунковими сертифікатами», – переконана адвокат Анна Калинчук.

АО «Юридична компанія Капітал» здійснює захист та представництво осіб в кримінальному провадженні, представництво інтересів потерпілого, свідка, заявника, інших учасників кримінального провадження; захист інтересів клієнта під час обшуку, тимчасового вилучення майна, інших слідчих та процесуальних дій; консультування з питань кримінального права та процесу.