fbpx

ТСК Верховної ради з питань прав інвесторів розглянула справу про рейдерство ФГ «Миролюбне»

22.11.2021

19 листопада Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України з питань захисту прав інвесторів розглянула заяву від фермерського господарства «Миролюбне», представником якого виступив адвокат Юридичної компанії «Капітал» Дмитро Лошаков.

Суть справи полягає у тому, що у травні 2021 року, без повідомлення фермерського господарства або сільської ради, Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області розпаювало земельні ділянки, які пізніше були продані одній приватній особі.

Як підкреслює адвокат Дмитро Лошаков – це було зроблено умисно, щоб, зловживаючи правом громадян на безоплатну приватизацію земель, вивести ці земельні ділянки з державної власності у приватну.

Голова ТСК Галина Янченко у своєму Telegram-каналі зазначила:

«Цей кейс може стати приводом для законодавчих змін від Мінагрополітики. А діяльність Хмельницького ДЗК міністр взяв під власний контроль.

 Як показав кейс «Миролюбного», важливо, аби при поділі земельних ділянок ОСГ Держгеокадастр, розробляючи технічну документацію, перевіряв, чи перебуває така земельна ділянка в оренді.  Ми домовились, що на основі почутого під час засідання ТСК міністр ініціює законодавчі пропозиції. » 

У засіданні Спецкомісії взяв участь міністр аграрної політики Роман Лещенко, а також представники Офісу Генерального прокурора, Головного слідчого управління Національної поліції України, Міністерства юстиції України, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.